השחקן החדש של עולם הגמל וההשתלמות: איך מובילים בתשואות בשנה של משבר עולמי?

השחקן החדש של עולם הגמל וההשתלמות: איך מובילים בתשואות בשנה של משבר עולמי?

מתחילת השנה בולטת מור גמל בתשואות שהיא רושמת ובגיוסים למוצרים השונים. “המטרה היא לשמור על כספי הלקוחות”, אומר יוסי לוי, מנכ”ל מור השקעות

אחרי שנים בלי שחקנים חדשים בעולם הגמל וההשתלמות, לפני כשנתיים החליטו במור השקעות להשיק פעילות חיסכון ארוך טווח חדשה. “החלטנו לקחת ניסיון של יותר מעשור בניהול השקעות ולהביא אותו לחיסכון המשמעותי ביותר של אנשים”, אומר יוסי לוי, מנכ”ל מור השקעות.

“בעולם ההשקעות בכלל, ובעולם העסקי בפרט, ידוע שכניסה של שחקנים חדשים מעודדת תחרות ופועלת לטובת הלקוחות, וגם כאן היה לנו ברור שמעבר לאתגר העצום שלנו, מדובר בבשורה אמיתית לחוסכים”, הוא אומר.

ואכן, ב-12 החודשים האחרונים התשואה שנרשמה במסלולים הכלליים נמצאת בפער ניכר ביחס לקופות אחרות. במסלולים המנייתים התשואה גבוהה בהרבה ובהתאם לכך הפער אף משמעותי יותר. למידע נוסף על מסלולי החיסכון של מור גמל לחצו כאן >>> 

לדברי לוי, “הביצועים הטובים נובעים מעמדה דפנסיבית יחסית שהתחלנו איתה את השנה, אשר הוכיחה את עצמה בתקופות של ירידות שערים בשווקים, וכן מיתרון שיש לנו מעצם כך שאנחנו שחקנים חדשים בשוק. בנוסף, אנחנו מקפידים על אנליזה ותהליכי מחקר סדורים אשר מסייעים לנו בקבלת החלטות מקצועיות. המטרה שלנו היא ללכת לישון בלילה כשאנחנו יודעים שניהלנו את ההשקעות באופן אחראי ששומר על כספי הלקוחות שלנו”.

משקיעים בתשתיות

האמון של הלקוחות במור גמל בא לידי ביטוי בהיקף הכספים שהועברו לחברה. ב-12 החודשים שחלפו, גייסו המסלולים השונים במור גמל והשתלמות מעל לחמישה מיליארד שקלים למכשירי ההשקעה השונים: קופות גמל, קרנות השתלמות וקופת גמל להשקעה.

“אנחנו משקיעים הרבה מאוד משאבים בתשתיות שיאפשרו לנו לספק שירות טוב וניהול השקעות מקצועי גם בהמשך”, אומר לוי, “מעבר למחלקת האנליזה, יש לנו מערך בקרה ייעודי שמיועד לשמור על כספי הלקוחות, וכמובן ועדת השקעות שנפגשת אחת לשבועיים ואף בתדירות תכופה יותר, כמו גם וועדת ביקורת שמתכנסת לפחות שש פעמים בשנה”.

איך מנהלים השקעות בתקופה מאתגרת כל כך?

“אין ספק שהתקופה הנוכחית מאתגרת לכולם, ובטח למי שמנהל השקעות וכספים של אחרים. אנחנו במור מאמינים שהסוד הוא במחקר ובניהול הסיכונים. הקורונה כאן כרגע וכולנו צריכים ללמוד להתנהל איתה, גם ביום יום, וגם בעולם ההשקעות. יחד עם זאת, בכל הקשור לניהול השקעות במוצרים כמו קופות גמל וקרנות השתלמות, חשוב לזכור שמדובר במוצר חיסכון לטווח הארוך, כך שבבחירה נכונה של מוצרים, המתאימים לתקופת ההשקעה והצרכים של החוסכים, ואפילו כשהשווקים תנודתיים, עדיין מדובר בחיסכון חשוב שיש לשמור עליו על מנת לדאוג לעתיד כלכלי בטוח”.

הנתונים נכונים לחודש אוקטובר 2020. התשואה היא תשואה מצטברת נומינלית ברוטו לפני ניכוי דמי ניהול. אין במידע על תשואות שהושגו בעבר או הובלה בתשואות כדי להצביע על תשואות שיושגו בעתיד. האמור אינו מהווה שיווק פנסיוני או הצעה או הזמנה לשיווק כאמור ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/לשיווק בידי בעל רישיון לפי דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. מור קופות גמל בע”מ (“מור גמל“) היא חברה המנהלת קופות גמל והיא עוסקת בשיווק פנסיוני באמצעות בעלי רישיון שיווק פנסיוני המועסקים על-ידה.

מור גמל רשאית לשנות את מדיניות ההשקעות של המסלולים בהתאם להחלטות ועדת השקעות, תקנון הקופה והוראות הדין. ההובלה היא בהשוואה לתשואות שהשיאו מסלולים כלליים ומנייתים בקופות גמל ובקרנות השתלמות (לפי העניין) על-פי נתוני הגמל-נט לשנת 2019 ול-12 החודשים האחרונים.WordPress Image Lightbox