איך לא תפספסו את היתרונות החדשים של קופת גמל להשקעה 960900

איך לא תפספסו את היתרונות של קופת גמל להשקעה?

  • קופת גמל להשקעה מאפשרת לך להפקיד הפקדות חד פעמיות או חודשיות בסכומים קבועים או מזדמנים
  • סכום ההפקדה מוגבל לכ-72,000 שקלים בשנה לאדם (על פי התקרה שנקבעה בחוק)
  • באפשרותך למשוך את הכספים בכל שלב או להשאיר את החיסכון בקופה ולמשוך אותו לאחר גיל 60 - כקצבה חודשית פטורה ממס ומתשלום מס רווחי הון

קופת גמל להשקעה משלבת בין חיסכון ארוך טווח לנזילות ומושכת משקיעות ומשקיעים רבים, אבל שינויים שבוצעו לאחרונה הפכו אותה לאטרקטיבית יותר

תחום החיסכון בישראל עבר שינויים רבים במהלך השנים. אחד המוצרים המעניינים ביותר נולד בנובמבר 2016, מוצר המשלב בין עולם החיסכון לעולם ההשקעה: קופת גמל להשקעה, ושינויים שבוצעו לאחרונה הופכים אותו לרלוונטי יותר מתמיד.

קופת גמל להשקעה מאפשרת לך להפקיד הפקדות חד פעמיות או חודשיות בסכומים קבועים או מזדמנים. סכום ההפקדה מוגבל לכ-72,000 שקלים בשנה לאדם (על פי התקרה שנקבעה בחוק) - כאשר ניתן להפקיד את סכום זה גם על שמם של ילדיכם/ן1.

רוצה לשמוע עוד על קופת גמל להשקעה? יש ללחוץ כאן>>

 

מה עומד מאחורי קופות גמל להשקעה?

העלייה בתוחלת החיים, בד בבד עם הקושי לייצר תשואה גבוהה על החסכונות, גורמים לכך שחלקנו לא מצליחים לחסוך די כסף לתקופת הפרישה.

האיזון בין האפשרות להשקיע לבין תנאים המעודדים חיסכון, משך משקיעות ומשקיעים רבים אל קופת גמל להשקעה. בחמש השנים שבהן היא קיימת, נצברו כ-30 מיליארד שקלים המנוהלים בקופות אלה בכלל הגופים.

 

היתרונות

היתרון הגדול מבחינתך הוא האפשרות למשוך את הכספים בכל עת2 באופן מלא או חלקי, תוך תשלום מס על הרווחים בלבד וללא תשלום קנסות משיכה או יציאה. במור גמל ופנסיה מציינים כי בפועל, יש לחוסכות ולחוסכים את האוטונומיה המלאה להחליט האם למשוך את הכספים או להשאיר את החיסכון בקופת הגמל, ולמשוך אותו לאחר גיל 60 כקצבה חודשית פטורה ממס ופטור מתשלום מס רווחי הון.

במילים אחרות, אם המטרה שלך היא לחסוך לטווח הקצר או הבינוני - ויותר מכך, אם עדיין לא החלטת מה טווח ההשקעה שלך - ניתן ליהנות מהשקעה בקופת גמל ומפוטנציאל התשואה בה, במקביל למסלולי השקעה שונים בשוק ההון.

קופת גמל להשקעה היא מוצר השקעה מעולה, אך בראשיתה היו לה שני חסרונות משמעותיים: אי אפשר היה לנייד את הקופה בין גופים מנהלים, ובעת משיכה כקצבה לא ניתן פטור ממס.

בחודש אוגוסט השנה אושרו התקנות, ותיקנו את החסר. "כעת, לקוחות יכולים לעבור בין גופים, לקבל תנאים טובים יותר ולבחור בקופות המובילות. חשוב לציין שאם בעתיד תוגדל תקרת ההפקדה השנתית, צפויה קופת הגמל להשקעה ליהנות מפופולריות גבוהה אף יותר", אומרים במור גמל ופנסיה.

 

גם משבר הוא הזדמנות

המשבר הנוכחי מדגיש שוב את חשיבות קיומו של מוצר שאמנם מעודד חיסכון לטווח הארוך, אך גם מאפשר לחוסכות ולחוסכים להיעזר בכספים שהצטברו בכל עת, אם עולה הצורך. גם במשבר הקורונה ברור שהכלכלה בוודאי תתאושש, אך עדיין לא ידוע מתי. עבור אלה מאיתנו שיכולים לחסוך כסף, עדיף להתחיל לחשוב על העתיד הכלכלי בהקדם האפשרי.

 

מור גמל ופנסיה, מאפשרת לך לבחור בין מגוון מסלולים של קופות גמל להשקעה וליהנות מהיתרונות הרבים של החיסכון האטרקטיבי. לפרטים נוספים יש ללחוץ כאן>>

 

המאפיינים השונים של קופת גמל להשקעה, וכיצד הם משלבים השקעה וחיסכון

השקעה חיסכון
כספי החיסכון נזילים וניתנים למשיכה (תשלום מס רווח הון בגובה 25% על הרווח הריאלי שנצבר בקופה בלבד, וללא קנסות משיכה או יציאה) ניתן לעבור בין מסלולי השקעה ובין חברות מבלי לשלם מס רווח הון
גמישות מלאה בהפקדות (הוראת קבע/חד פעמי) פטור ממס רווחי הון כאשר מושכים את הכספים כקצבה לאחר גיל 60 
ההפקדות עצמן אינן מקנות הטבת מס ניתן לקבל הלוואה (עד 80% מהכספים שנחסכו בריבית נמוכה) מקופת הגמל להשקעה, כאשר כספי החיסכון משמשים בטוחה
  קיימת תקרת הפקדה שנתית לקופת גמל להשקעה, בגובה 72,000 שקלים לאדם (נכון לשנת המס 2022, תקרת הפקדה של 72,616 שקלים לאדם)
  הגבלת דמי ניהול (1.05% על הצבירה ו-4% על ההפקדות)
1.  סכום ההפקדה השנתי בקופה מוגבל בכל שנת כספים לכל חוסך, בהתאם להוראות הדין (נכון לשנת 2022 - 72,616 שקלים).
2.  בכפוף לתשלום מס רווח הון כדין. הכספים ניתנים למשיכה תוך 4 ימי עסקים (לא כולל 3 ימי העסקים הראשונים בתחילת כל חודש) והכל בכפוף לתקנון ולהוראות הדין כפי שיעודכנו מעת לעת.

 

 

הערות משפטיות

הדברים מוצגים באופן אינפורמטיבי תמציתי בלבד ואין לראות בהצגת הכתבה משום פרסום, שיווק מסוג כלשהו, הצעה לשיווק או ייעוץ מסוג כלשהו. מבלי לגרוע מהאמור, אין לראות בהצגת הכתבה משום שיווק פנסיוני או הצעה או הזמנה לשיווק כאמור והם אינם מהווים תחליף לייעוץ/לשיווק בידי בעל רישיון לפי דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. יובהר כי אין לראות בדברים משום ניתוח מלא של כלל הנושאים המאוזכרים ואינם באים להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא. אין בתשואות עבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד. מור גמל ופנסיה בע"מ הינה חברה המנהלת קופות גמל והיא עוסקת בשיווק פנסיוני באמצעות בעלי רישיון שיווק פנסיוני המועסקים על-ידה. אי עמידה בפירעון הלוואה או בהחזר אשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

קופת גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת על חיסכון לכל מטרה900777

קופת גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת על חיסכון לכל מטרה

קופת גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת על חיסכון לכל מטרה

קורונה וכסף 900777

קורונה וכסף: איך לא להדביק את החיסכון שלנו בקורונה?

דווקא בתקופה זו, כדאי לוודא שחיסכון ארוך הטווח שלך מתאים למציאות המשתנה

1

מהו תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

הכירו את אפשרות ההשקעה לגיל הפרישה בה תוכלו ליהנות מהטבות מס משמעותיות

קרן השתלמות מהן הטבות המס ומה תקרת ההפקדה900777

קרן השתלמות: מהן הטבות המס ומה תקרת ההפקדה?

קרן השתלמות: מהן הטבות המס ומה תקרת ההפקדה?

סיכום המחצית הראשונה של 2021

סיכום המחצית הראשונה של 2021

אלו הסקטורים שכדאי לשים לב אליהם לקראת המחצית השנייה של השנה

חמישה טיפים בדרך לעצמאות פיננסית900777

חמישה טיפים בדרך לעצמאות פיננסית

לחופש כלכלי יש הגדרות שונות, אך המשותף לכולן הוא הצורך לקבוע את היעד - ורק אז לבחור את הדרך שתוביל אליו