איך לא תפספסו את היתרונות החדשים של קופת גמל להשקעה 960900

איך לא תפספסו את היתרונות של קופת גמל להשקעה?

  • קופת גמל להשקעה מאפשרת לך להפקיד הפקדות חד פעמיות או חודשיות בסכומים קבועים או מזדמנים
  • סכום ההפקדה מוגבל לכ-79,005 שקלים בשנה לאדם (1)
  • באפשרותך למשוך את הכספים בכל שלב (2) או להשאיר את החיסכון בקופה ולמשוך אותו לאחר גיל 60 - כקצבה חודשית פטורה ממס ומתשלום מס רווחי הון

קופת גמל להשקעה משלבת בין חיסכון ארוך טווח לנזילות ומושכת משקיעות ומשקיעים רבים

תחום החיסכון בישראל עבר שינויים רבים במהלך השנים. אחד המוצרים המעניינים ביותר נולד בנובמבר 2016, מוצר המשלב בין עולם החיסכון לעולם ההשקעה: קופת גמל להשקעה, ושינויים שבוצעו לאחרונה הופכים אותו לרלוונטי יותר מתמיד.

קופת גמל להשקעה מאפשרת לך להפקיד הפקדות חד פעמיות או חודשיות בסכומים קבועים או מזדמנים. סכום ההפקדה מוגבל ל-79,005 שקלים בשנה לאדם - כאשר ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה גם עבור ילדיכם/ן(1).

רוצה לשמוע עוד על קופת גמל להשקעה? יש ללחוץ כאן >>

 העלייה בתוחלת החיים, בד בבד עם הקושי לייצר תשואה גבוהה על החסכונות, גורמים לכך שחלקנו לא מצליחים לחסוך די כסף לתקופת הפרישה.

האיזון בין האפשרות להשקיע לבין תנאים המעודדים חיסכון, משך משקיעות ומשקיעים רבים אל קופת גמל להשקעה. בשש השנים שבהן היא קיימת, נצברו כ-35 מיליארד שקלים המנוהלים בקופות אלה בכלל הגופים(1).

היתרונות

היתרון הגדול של קופת גמל להשקעה הוא האפשרות למשוך את הכספים בכל עת(2) באופן מלא או חלקי, תוך תשלום מס על הרווחים בלבד וללא תשלום קנסות משיכה או יציאה. במור גמל ופנסיה מציינים כי בפועל, יש לחוסכות ולחוסכים את האוטונומיה המלאה להחליט האם למשוך את הכספים או להשאיר את החיסכון בקופת הגמל, ולמשוך אותו לאחר גיל 60 כקצבה חודשית פטורה ממס ופטור מתשלום מס רווחי הון.

במילים אחרות, אם המטרה שלך היא לחסוך לטווח הקצר או הבינוני - ויותר מכך, אם עדיין לא החלטת מה טווח ההשקעה שלך - ניתן ליהנות מהשקעה בקופת גמל ומפוטנציאל התשואה בה, במקביל למסלולי השקעה שונים בשוק ההון.

בנוסף, בעת פטירה ח"וח, הזכאים לכספים יהיו זכאים להעביר את הצבירה לקופת גמל להשקעה על שמם ללא ניכוי מס. ניכוי מס יתבצע רק בעת משיכה עתידית.

גמישות

במור גמל ופנסיה נותנים לך גמישות מלאה בניהול קופת גמל ההשקעה שלך:

  • הצטרפות בתוך מספר דקות בהליך דיגיטלי מהיר ופשוט!
  • שינוי מסלול השקעה בכל עת ללא אירוע מס, בבחירת אחד או יותר ממגוון מסלולי ההשקעה בקרן, בהליך דיגיטלי מהיר ופשוט באזור האישי באתר.
  • משיכה בקלות ובמהירות באמצעות הליך דיגיטלי באתר האינטרנט(2)
  • עדכון מוטבים – בכל שינוי מצב משפחתי או לפי בחירתך, קיימת אפשרות לעדכון מוטבים בצורה דיגיטלית פשוטה ומהירה

 

השוואה בין פוליסות חיסכון פרטיות לבין קופת גמל להשקעה

  גובה מס במשיכה ניוד הטבות מס במקרה פטירה אפשרות לקבלת קצבה הפקדה מקסימאלית
פוליסת חיסכון 25% על רווח ריאלי לא ניתן לנייד בין חברות הטבות מס לגמלאים לילידי 1948 ומטה יחול מס 25% על המוטבים לא אין
קופ"ג להשקעה 25% על רווח ריאלי ניתן לנייד בין חברות אפשרות לפטור ממס על כל הרווחים בעת ניוד כספים למטרת קבלת קצבה + בקצבה הכספים יהיו קצבה מוכרת (קצבה פטורה ממס) המוטבים יכולים להעביר את הכספים לקופ"ג על שמם ללא אירוע מס (המס יהיה רק בעתיד בביצוע משיכה) כן, בניוד לקרן פנסיה/ ביטוח מנהלים עד 79,005 שקלים (לשנת 2024)


(1) סכום ההפקדה השנתי בקופה מוגבל בכל שנת כספים לכל חוסך, בהתאם להוראות הדין (נכון לשנת 2024 ל-79,005 שקלים).
(2) בעת ביצוע משיכת כספים יבוצע ניכוי מס רווח הון כדין. הכספים ניתנים למשיכה תוך 4 ימי עסקים (לא כולל 3 ימי העסקים הראשונים בכל חודש) והכל בכפוף לתקנון ולהוראות הדין כפי שיעודכנו מעת לעת. משיכת כספים תבוצע לחשבון על שם העמית/ה.

 

הערות משפטיות

קופות הגמל להשקעה של מור מנוהלות על ידי מור גמל ופנסיה בע"מ מקבוצת מור השקעות העוסק בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים הפנסיונים והפיננסיים המנוהלים על-ידו. הצטרפות לקופת גמל להשקעה היא בהתאם להוראות ההסדר התחיקתי, לתקנון הקופה ונהלי החברה כפי שיעודכנו מעת לעת. אין באמור כדי להוות התחייבות להשגת תשואה כלשהי. הדברים מוצגים באופן אינפורמטיבי תמציתי בלבד ואין לראות בהצגת הכתבה משום פרסום, שיווק מסוג כלשהו, הצעה לשיווק או ייעוץ מסוג כלשהו. מבלי לגרוע מהאמור, אין לראות בהצגת הכתבה משום שיווק פנסיוני או הצעה או הזמנה לשיווק כאמור ואין באמור כדי להחליף שיווק או ייעוץ פנסיוני אישי או פיננסי או מיסויי המותאם לצרכיו האישיים של הלקוח/ה. יובהר כי אין לראות בדברים משום ניתוח מלא של כלל הנושאים המאוזכרים והם אינם באים להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא. הכתבה נכונה למועד כתיבתה, המידע הכלול בה עלול להתעדכן ולהשתנות, והחברה אינה מתחייבת לעדכן או לשנות נתונים ו/או הערכות שנכללו בה .מור בית השקעות לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, שיגרם, אם יגרם, לצד כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על האמור בכתבה והעושה בכתבה שימוש עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד.

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

קופת גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת על חיסכון לכל מטרה

קופת גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת על חיסכון לכל מטרה

קורונה וכסף: איך לא להדביק את החיסכון שלנו בקורונה?

דווקא בתקופה זו, כדאי לוודא שחיסכון ארוך הטווח שלך מתאים למציאות המשתנה

מהו תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

הכירו את אפשרות ההשקעה לגיל הפרישה בה תוכלו ליהנות מהטבות מס משמעותיות

קרן השתלמות: מהן הטבות המס ומה תקרת ההפקדה?

קרן השתלמות: מהן הטבות המס ומה תקרת ההפקדה?

סיכום המחצית הראשונה של 2021

אלו הסקטורים שכדאי לשים לב אליהם לקראת המחצית השנייה של השנה

חמישה טיפים בדרך לעצמאות פיננסית

לחופש כלכלי יש הגדרות שונות, אך המשותף לכולן הוא הצורך לקבוע את היעד - ורק אז לבחור את הדרך שתוביל אליו