ניוד קופת גמל להשקעה850500

ניוד קופת גמל להשקעה: כל מה שחשוב לדעת

כיצד ניתן להעביר את כספי החיסכון שלך לכל קופת גמל להשקעה אחרת ומה היתרונות בניוד?

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון להשקעה המאפשר לחסוך לכל מטרה, לפי בחירתך. ניתן לבחור גם את תקופת החיסכון הרצויה ולהחליט האם לחסוך לטווח הקצר, הבינוני או הארוך, כך שניתן למשוך את הכספים בכל עת.

קופת גמל להשקעה מתאימה לכל אחת ואחד המעוניינים לחסוך את כספם, למטרה רחוקה או קרובה. ניתן גם לפתוח את הקופה על שם הילדות והילדים שלך, כשגם משיכת הכספים תבוצע לחשבון על שמם. ישנם מגוון מסלולים לחיסכון בקופת הגמל להשקעה, מהם ניתן לבחור במסלול להשקעה המתאים לך ביותר או לבחור ביותר ממסלול אחד להשקעה.

בקופה ניתן להפקיד את הכספים באופן חד פעמי או בפעימות שמתבצעות מידי חודש, כאשר סכום ההפקדה המקסימלי שניתן לחסוך בקופת גמל להשקעה מוגבל בשנה קלנדרית ל-79,005 שקלים לכל חוסכ/ת, וזאת בהתאם להוראות הדין (נכון לשנת 2024).

במידה שכבר פתחת קופת גמל להשקעה, כדאי לדעת שניתן להעביר את כספי הקופה לחיסכון בבית השקעות אחר בכל עת. הנה מספר טיפים שיעזרו להבין טוב יותר את תהליך ניוד קופת גמל להשקעה.

מהו ניוד קופת גמל להשקעה?

התהליך של העברת כספים מקופה בגוף מסוים לקופה בגוף אחר או בין בתי השקעות, נקרא ניוד קופת גמל להשקעה והוא מתבצע בדרך פשוטה ומהירה, בהתאם למועדים הקבועים בהוראות הדין. אם יש לך חיסכון בקופת גמל להשקעה וברצונך להעבירו לקופה אחרת, הניוד יכול להתבצע במספר דרכים.

כיצד מתבצע תהליך הניוד?

ניתן להעביר את קופת הגמל להשקעה המנוהלת בגוף מסוים למקום אחר באמצעות תהליך דיגיטלי קל ומהיר, על ידי כניסה לאתר האינטרנט של הגוף אליו ברצונך להעביר את הכספים ומילוי הטופס לניוד הקופה. כמו כן, ניתן להוריד טפסי הצטרפות וניוד מאתר האינטרנט של הקופה אליה ברצונך להעביר את הכספים ולשלוח אותם באמצעות הדואר לכתובת הגוף המנהל של הקופה.

מהם היתרונות של ניוד גמל להשקעה?

גמישות - האפשרות לבחור היכן לנהל את הכספים ולעבור לחברה שנותנת לך הכי הרבה ערך.

הניוד ללא אירוע מס - בעת הניוד לא מתבצע ניכוי של מס רווחי הון. כלומר, ניתן לעבור בין גופים שונים מבלי לשלם מס על הרווחים שהצטברו בקופה. ניכוי מס מרווחי הקופה יבוצע רק בעת משיכת הכספים.

מהירות ופשטות - תהליך הניוד הוא דיגיטלי ומהיר ויכול להתבצע בכמה דרכים ואף מבלי הצורך לפנות לחברה ממנה מבקשים לנייד. בנוסף, העברת הכספים תתבצע בתוך עשרה ימי עסקים מהמועד שבו התקבלה הבקשה בחברה המעבירה.

קבלת קצבה - הניוד מאפשר קבלת קצבה בגיל פרישה, על ידי ניוד הכספים בקופת הגמל להשקעה למוצר המאפשר קבלת קצבה (כגון קרן פנסיה).

במקרה כזה, קיים פטור כפול: פטור ממס על הרווחים שהצטברו בקופת הגמל להשקעה (לא מנכים 25% מס רווחי הון) וגם פטור ממס על הקצבה החודשית שתשולם ("קצבה מוכרת").

בנוסף, ניתן לנייד את הקופה למסלול מקבלי קצבה במוצרים פנסיוניים שונים כמו קרן פנסיה מקיפה, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה כללית. מאחר שלקופת גמל להשקעה אין מקדם קצבה, המקדם יהיה תואם למסלול ולמוצר אליו מתבצעת העברת הכספים.

רוצה לנייד את קופת הגמל להשקעה שלך? >>

לסיכום, הליך ניוד קופת גמל להשקעה הוא קל ומהיר לביצוע. לניוד קיימים יתרונות משמעותיים, כמו פטור מתשלום מס הון. במעבר בין גופים ובגיל פרישה קיימת גם  אפשרות לניוד כספים לצורך קבלת הכספים שהצטברו כקצבה לפנסיה. ניתן לנייד את החיסכון הקיים בגמל להשקעה בהתאם לצרכים שלך.

הערות משפטיות

קופות הגמל להשקעה של מור מנוהלות על ידי מור גמל ופנסיה  ("החברה") העוסקת בשיווק פנסיוני ולה זיקה למוצרים המנוהלים והמשווקים על-ידה. הצטרפות לקופת גמל להשקעה היא בהתאם להוראות ההסדר התחיקתי, לתקנון הקופה ונהלי החברה כפי שיעודכנו מעת לעת. משיכת כספים תבוצע לחשבון על שם העמית/ה בלבד. אין באמור כדי להוות התחייבות להשגת תשואה כלשהי. הדברים מוצגים באופן אינפורמטיבי תמציתי בלבד ואין לראות בהצגת הכתבה משום שיווק פנסיוני או הצעה או הזמנה לשיווק כאמור ואין באמור כדי להחליף שיווק או ייעוץ פנסיוני אישי או פיננסי או מיסויי המותאם לצרכים האישיים של הלקוח/ה. יובהר כי אין לראות בדברים משום ניתוח מלא של כלל הנושאים המאוזכרים והם אינם באים להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא. הכתבה נכונה למועד כתיבתה, המידע הכלול בה עלול להתעדכן ולהשתנות, והחברה אינה מתחייבת לעדכן או לשנות נתונים ו/או הערכות שנכללו בה .החברה לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, שיגרם, אם יגרם, לצד כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על האמור בכתבה והעושה בכתבה שימוש עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

קופת גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת על חיסכון לכל מטרה

קופת גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת על חיסכון לכל מטרה

איך לא תפספסו את היתרונות של קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה משלבת בין חיסכון ארוך טווח לנזילות, ומושכת משקיעות ומשקיעים רבים, אבל שינויים שבוצעו לאחרונה הפכו אותה לאטרקטיבית יותר

למה לא כדאי למשוך קרן השתלמות?

קרן ההשתלמות היא מוצר ייחודי שיש בו יתרונות רבים, ואם נמשוך ממנה את הכסף שהצטבר, לא נוכל עוד ליהנות מיתרונות אלה

לדעת MORE על הפנסיה שלך: המושגים שיעזרו לך לדעת יותר

קרן הפנסיה היא אחד החסכונות הכי חשובים שלנו, מאחר שהיא צפויה לסייע לנו לשמור על מצבנו הכלכלי בגיל הפרישה. הנה כל מה שחשוב לדעת כדי להבין הרבה יותר