פתיחת תיק השקעות 960900

פתיחת תיק השקעות - המדריך המלא לניהול תיקים

מי שרוצה להשקיע בשוק ההון, יכול/ה לפתוח תיק השקעות מנוהל בבית השקעות. אז איך פותחים תיק השקעות ואיך מתבצעת בניית התיק? הנה כל מה שחשוב לדעת

תיק השקעות מנוהל הוא אחת הדרכים השכיחות לניהול השקעות, ומתאים במיוחד גם ללקוחות פרטיים ללא ניסיון בהשקעות, בעיקר נוכח הליווי הצמוד של מנהל תיקי השקעות מקצועי, שיסייע להתאים את אופי ההשקעות בתיקכם לצרכים ולטווח ההשקעה הרצוי ללקוחה או ללקוח, וכן יפעל לביצוע התאמות ושינויים בהתאם להתפתחויות בשוק ו/או שינוי נסיבות, צרכים ומאפיינים אישיים אצל הלקוחות.

 

מה חשוב לדעת על תיק השקעות מנוהל?

אם אתם מעוניינים להשקיע בשוק ההון, אך מרגישים שחסר לכם הידע או הזמן שיאפשרו לכם לעשות זאת בעצמכם, ניתן לבחור בבית השקעות שינהל עבורכם את תיק ההשקעות, וילווה אתכם החל משלב פתיחת תיק ההשקעות ועד ניהול ההשקעות בפועל.

כך למשל, תהליך פתיחת תיק השקעות במור ניהול תיקים, מתחיל בעריכת אפיון צרכים מלא ואפיון צרכיו של כל לקוחה ולקוח, ועד לקבלת ייפוי כוח מהלקוח לפעול בחשבון הבנק של הלקוח למטרות השקעה. במילים אחרות, מנהל תיק ההשקעות יקבל לצורך כך ייפוי כוח, שיאפשר לו לבצע פעולות קנייה ומכירה בתיק ההשקעות, כך שכספיכם נותר בחשבון הבנק שלכם ולא עובר משם. אתם תקבלו, מעת לעת, עדכונים על הפעולות בתיק, מבלי שתידרשו לקבל בעצמכם החלטות השקעה.

 

איך לבחור מי ינהל עבורי את התיק?

רגע לפני פתיחת תיק השקעות, חשוב לערוך בדיקה מעמיקה - לא רק לגבי איך לבנות אלא גם מי מנהל. בחנו את האיתנות הפיננסית והמוניטין לטווח ארוך של בית ההשקעות; חפשו מידע שהתפרסם לציבור על המנהלים והעובדים של אותו בית השקעות, ובדקו אם לחברה יש מחלקת מחקר מקצועית המספקת מידע שוטף וחיוני, המסייע למנהלי התיקים במהלך עבודתם.

 

איך לפתוח תיק השקעות מנוהל?

לאחר שנבחרו בית ההשקעות ומנהל תיק ההשקעות, אנו במור מקפידים על בחינה של הצרכים ואופק ההשקעה שלך. לאחר מכן, מנהל התיק שלך יציג את אסטרטגיית ההשקעות הרצויה לך בהתאם לניתוח הצרכים, המאפיינים ואופק ההשקעה - וכך גם בונים את התיק בפועל. כאמור, מנהלי ההשקעות ינהלו את הכספים המיועדים לתיק ההשקעות המופקדים/מצויים בחשבון בנק על שמך.

 

מי מנהל עבורי את התיק?

תיק ההשקעות מנוהל בידי מנהל תיקים, המחזיק ברישיון ניהול תיקים מטעם רשות ניירות ערך. בהקשר לכך, טרם הבחירה בחברה שתנהל עבורך את ההשקעה, כדאי לבחון את הניסיון של מנהלי התיקים בחברה, הוותק שלהם וכן לבדוק האם מנהלי התיק עומדים לרשות הלקוחות בעניינים שונים הנוגעים לניהול התיק. הכירו את מגוון השירותים שלנו בנושא.

 

העברת תיק השקעות מחברה לחברה או מבנק לבית השקעות?

ניתן להעביר תיק השקעות מנוהל בין חברות ניהול השקעות ולפתוח תיק השקעות בכל חברה שתרצו, בהתאם לרף המינימום שקבעו בבית השקעות. כמו כן, ניתן לבצע גם העברת תיק מנוהל מבנק לבית השקעות (מבלי להעביר את חשבון הבנק של הלקוחות). כדי לעשות זאת, יש לפנות לקבלת טופס ייפוי כוח, ובכך להעביר ייפוי כוח מהחברה המנהלת הישנה לחברה המנהלת החדשה.

תיק השקעות מנוהל - מה כדאי לדעת

 

מי מפקח על חברות ניהול תיקי השקעות בישראל?

רשות ניירות ערך מפקחת על פעילות ניהול תיקי ההשקעות בישראל, והיא זו המעניקה לחברות או ליחידים רישיון לניהול תיקי השקעות של לקוחות.

 

איפה מופקדים הכספים?

הכסף נשאר, כל העת, בחשבון הבנק על שם הלקוחה או הלקוח. מנהל תיקי ההשקעות או בית ההשקעות אינם יכולים, על פי החוק, למשוך כספים מחשבון הלקוח, למעט גביית דמי ניהול.

 

מה הסכום המינימלי לניהול תיקי השקעות?

לרוב, חברות ניהול תיקים קובעות רף מינימלי לסכום שינוהל בתיק השקעות. במור בית השקעות מנוהלים תיקי השקעות החל מ-500,000 שקלים.

 

כיצד נקבעת מדיניות ההשקעות בתיק?

אז איפה כדאי להשקיע? איך בונים את התיק? ובכן, מדיניות ההשקעות נקבעת לאחר אפיון צרכים שמבצע מנהל תיק ההשקעות (ולאחר פתיחת התיק), תוך התחשבות בצרכים, ביעדים, במאפיינים האישיים וברצונות שלך. המדיניות משתנה, מעת לעת, בהתאם לשינויים בשוק ולהעדפות שלך כמשקיע/ה, כמו גם שינויים בצרכים האישיים אם יהיו.

 

מה זה אפיון צרכים?

מנהל תיקי השקעות מחויב לבצע אפיון צרכים, שהוא למעשה הבסיס לניהול תיק השקעות. התהליך מתבצע במסגרת פתיחת תיק ההשקעות ומידי תקופה, וכולל שאלות על מנת להבין את "התיאבון לסיכון" של כל לקוחה ולקוח, מאפיינים פיננסיים של כל לקוח, וטווחי ההשקעה בתיק וכיוצ"ב. כל זאת, במטרה לקבוע את מדיניות ההשקעה המתאימה לך ביותר.

 

האם ניתן לשנות את ניהול ההשקעות בתיק?

ניתן לשנות את מדיניות ההשקעות בתיק לפי הצורך - למשל, שינויים בשוק ההון שלפי שיקול הדעת המקצועי של מנהל תיק ההשקעות מחייבים היערכות. שינוי שכזה דורש אישור בכתב מצד הלקוחה או הלקוח.

 

איך ניתן לקבל מידע על התיק?

אם אתם מנהלים תיק השקעות במור בית השקעות, תוכלו לעקוב באופן שוטף אחר ביצועי התיק באמצעות אתר האינטרנט של הבנק, בו מופקדים כספי התיק המנוהל. בנוסף, מידי רבעון, ישלח אליכם דוח המפרט את הרכב התיק, ביצועי התיק וכן את דמי הניהול. כמו כן, ניתן לקבל כל מידע על התיק בפניה טלפונית למנהל ההשקעות האישי שלכם.

 

אילו סוגי תיקי השקעות יש?

מאחר שהשקעה היא מוצר פיננסי המותאם אישית לכל לקוחה ולקוח, מגוון האפשרויות הוא רב - ובכל תיק השקעות יכול להיות תמהיל השקעות אחר, לפי הרצונות והצרכים שלך.

הערות משפטיות

סקירה זאת נועדה למטרות אינפורמטיביות בלבד. אין בסקירה כדי להוות הצעה להשקעה ו/או רכישת ניירות ערך והיא אינה מהווה "הצעה לציבור" או "מכירה לציבור" מסוג כלשהו. כמו כן, אין במצגת כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם.
הסקירה נערכה לשם הצגה תמציתית בלבד של המידע הכלול בה, והיא אינה ממצה או מתיימרת להקיף את מלוא הנתונים אודות הנושאים הנסקרים במסגרתה.
למען הסר ספק מובהר, כי הסקירה נכונה למועד כתיבתה, המידע הכלול בסקירה עלול להתעדכן ולהשתנות, בתכיפות והחברה אינה מתחייבת לעדכן או לשנות נתונים ו/או הערכות שנכללו בה. החברה או חברות בשליטתה או מי מעובדיהן, נושאי המשרה בהן או בעלי השליטה בקבוצה לא יישאו באחריות לנזק, הפסד או הוצאה שעלולים להיגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בסקירה זאת.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

איזה אחוז מתיק ההשקעות להשקיע במניות?

ככה תדעו איך להסתכל על מכלול הנכסים שברשותכם כדי למקסם את החיסכון

מה חשוב לדעת על עולם ההשקעות רגע אחרי הקורונה?

דווקא עכשיו: טיפים חשובים שכדאי להכיר

ניוד תיקי השקעות: איך להעביר תיק מנוהל?

שלושה צעדים שיסייעו לך לנייד את תיק ההשקעות בקלות

פתיחת תיק השקעות – המדריך המלא לניהול תיקים

איך לפתוח תיק השקעות ואיך מתבצעת בניית התיק? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

משקיעות ומשקיעים כשירים - כל מה שחשוב לדעת

מה צריך לעשות כדי לקבל הכרה בתור כשירים ומהם היתרונות?

בעל/ת המניה הם בעלי הדעה? לא תמיד

קניתם מניות בשוק ההון? תתחדשו. זה הזמן לדעת מה הזכויות שלך כבעל/ת מניות ומהם הכללים להשקעה בשוק

קורונה וכסף: איך לא להדביק את החיסכון שלנו בקורונה?

דווקא בתקופה זו, כדאי לוודא שחיסכון ארוך הטווח שלך מתאים למציאות המשתנה

השקעה בקרנות נאמנות: המדריך המלא

איך אפשר להשקיע בקרן נאמנות וכיצד לבדוק את ביצועיה? כל מה שצריך לדעת על קרנות נאמנות