תמיכה בספורטאים וספורטאיות ישראליים

קבוצת מור השקעות רואה הלימה בין ערכי הספורט לערכי החברה ובראשם: מצוינות, דבקות במטרה והוגנות, לצד חשיבות בתמיכה בספורטאיות ובספורטאים ישראלים, המייצגים את המדינה בתחרויות בינלאומיות. במסגרת זו הוחלט לתמוך בספורטאים, תוך שמירה על לפחות 50% תמיכה בספורטאיות. הספורטאים והספורטאיות שאנו תומכים בהם הופכים לחלק ממשפחת מור המורחבת. אנו מתרגשים יחד איתם בדרך, וגאים להיות חלק מהמסע שלהם.

פיטר פלצ'יק

ג'ודוקא, מדליסט אולימפי
אני פיטר פלצ׳יק, בן 30, ג׳ודוקא בנבחרת ישראל. נולדתי בעיר יאלטה שבחצי האי קרים במשקל 5.1 ק"ג. כשהייתי בן תשעה חודשים עלינו לישראל, והתגוררתי עם סבי וסבתי. בגלל המשקל הגבוה שלי ובעיות בריאותיות שנוצרו, המליצו לסבא שלי שאעסוק בספורט, ומגיל 4 אני על המזרן.
הייתי ילד לא קל, הדרך שלי לא תמיד היתה רצופה - פרשתי מהג׳ודו, חזרתי, נפצעתי פעמיים פציעות קשות, עברתי ניתוחים מורכבים ואפילו התפרנסתי מעבודה כשומר ברים. העיסוק בג'ודו עזר לי לבנות לעצמי דרך ולהגיע להישגים מכובדים ברמה הבינלאומית.
זכיתי באולימפיאדת טוקיו 2020 במדליית ארד בתחרות הקבוצית, אני אלוף אירופה לשנת 2020, אלוף גרנד סלאם אבו דאבי 2018 היוקרתי - אז זכיתי לרגע היסטורי בו לראשונה הושמע ההמנון הלאומי על אדמת אבו-דאבי ואלוף גרנד סלאם פריז 2020 היוקרתי, לראשונה מזה 16 שנים.
כיום אני מתאמן תחת המאמן הלאומי של נבחרת הג'ודו בישראל, אורן סמדג'ה, בכל הכוח לקראת פריז 2024.

פיטר פלציק
גילי שריר
גילי שריר

ג'ודוקא, מדליסטית אולימפית
אני גילי שריר, בת 22. במקור ממושב מזור, גרה כיום בנתניה. מתאמנת בנבחרת ישראל בראשות שני הרשקו. המאמן האישי שלי הוא אייל בכר.
לפני שנתיים עברתי ניתוח לשיקום הרצועה הצולבת בברך ולאחר שיקום מפרך ותקופת קורונה הצלחתי להשיג את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו. בזכות דחיית האולימפיאדה (בגלל הקורונה), היה לי זמן לעבור ניתוח ושיקום מלא ולא הייתי חייבת לחכות לאחרי המשחקים כדי לעבור את הניתוח. באולימפיאדה זכיתי במדליית ארד בתחרות הקבוצתית.
מעבר לאולימפיאדה, הישגי השיא שלי הם מקום 2 בגראנד פרי חוחוט, סגנית אלופת אירופה עד גיל 21, מקום 3 באליפות אירופה עד גיל 23, מקום 7 באליפות אירופה לבוגרים, מקום 9 באליפות העולם פעמיים ברציפות ופעמיים אלופת ישראל לבוגרות פעמיים.
מטרת העל שלי כרגע היא אולימפיאדת פריז 2024 אליה אני מתכוננת בכל הכוח.

לינה גלושקו

טניסאית, מדורגת 336 בעולם
אני לינה גלושקו, בת 22, גרה במודיעין. ההורים שלי עלו לארץ מאוקראינה קצת לפני שנולדתי. גדלתי בירושלים בעיקר על מגרש טניס, שכן התחלתי לשחק טניס בגיל 4.
אני מדורגת ראשונה בישראל, אלופת ישראל לשנת 2020 ומייצגת את נבחרת ישראל בבוגרות מגיל 16.
בשנת 2021 התחלתי לעבוד עם צוות חדש תחת פיקוחו של רונן מורלי (שאימן, בין היתר את אנדי רם, יוני ארליך והראל לוי) ואח שלי אלכס.
בנובמבר 2021 זכיתי בתחרות הבינלאומית הראשונה שלי בבוגרות על סך 25,000 דולר, וזאת גם התחרות שהכניסה אותי לטופ 400 בדירוג העולמי. המטרות שלי הן להמשיך לעבוד קשה, להאמין בעצמי תמיד ולדעת שאני יכולה לעשות הכל.

התמונה מאליפות ישראל - צילום: אלכס גולדשטיין, באדיבות איגוד הטניס

לינה גלושקו
רוני זבליק
רוני זבליק

טריאתלטית
אני רוני זבליק, בת 21, טריאתלטית מגיל 9. רביעית משלושה אחים, כולל אח תאום.
עד גיל 12 שילבתי בין טריאתלון לבלט, וכשהגעתי לשלב שאני צריכה לבחור, הלכתי עם הלב והתשוקה שלי לספורט המיוחד, ענף הטריאתלון.
מאז ועד היום אני מתחרה ומתאמנת במסגרת נבחרת ישראל בטריאתלון במדינות שונות באירופה, עמדתי על קו הזינוק בכל תחרויות הסבב לצד המתחרות הטובות בעולם, וזכיתי להתאמן כתף אל כתף עם טריאתלטיות אולימפיות מובילות.
בשנת 2021 קטפתי את תואר סגנית אלופת ישראל בטריאתלון וזכיתי לחצות שלישית את קו הסיום בתחרות חצי ישראמן. אני תמיד מסתכלת קדימה ושואפת גבוה אל עבר הגשמת החלומות, בהם גם המשחקים האולימפיים.