שאלות ותשובות

 

אינטרגמל מנהלת קופת גמל לתגמולים, קופת גמל לחיסכון, קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות, ובנוסף, נבחרה כאחד הגופים המורשים לניהול תוכנית חיסכון לכל ילד. אינטרגמל מפוקחת על ידי רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון.
אינטרגמל מציעה ללקוחותיה לנהל את חסכונותיהם באמצעות ניהול כספים פאסיבי ואקטיבי, במטרה לאפשר ללקוחות החברה בחירה בין מגוון אפשרויות ושיטות השקעה.
הפקדת הכספים בחשבון קופת גמל או קרן השתלמות באינטרגמל היא פשוטה ומהירה. בחשבון שכיר, ההפקדות מבוצעות על ידי המעסיק. בעת תהליך ההצטרפות לקופה יופק מכתב למעסיק, ובו הנחיות לאופן הפקדת כספים באינטרגמל. בחשבון עצמאי – הכספים מופקדים באמצעות הוראת קבע מחשבון העו"ש של החוסכים. במהלך ההצטרפות לקופה, תפיק המערכת טופס הוראת קבע לחתימה. לאחר החתימה, אינטרגמל תוכל להשלים את התהליך מול הבנק שבו מתנהל חשבון העו"ש של הלקוח/ה.
כן, אינטרגמל מאפשרת לכל אדם להצטרף באופן ישיר לקופת גמל ולקרן השתלמות ללא מתווכים וללא סוכנים.
לנוחיותכם, אינטרגמל מציעה אפשרות להצטרפות דיגיטלית, כך שתוכלו להעביר את כספי החיסכון שלכם ללא מאמץ, מכל מחשב, 24/7. להצטרפות מהירה יש ללחוץ על הכפתור [להצטרפות] לאחר הזדהות ורישום פרטים מינימליים, ייפתח תפריט של אפשרויות – כגון העברת כספים, הפקדה ועוד. בחירה באחת מהאפשרויות האלו תעביר אתכם למסך בו תתבקשו להקליד את שם הקופה בה אתם חוסכים כיום ואת מספר החשבון הנוכחי. בסיום מילוי הפרטים יש לחתום על טופס העברה, באמצעות העכבר או על ידי מסך טאץ'. לאחר החתימה יישלח הטופס לאינטרגמל, שתפעל להעברת הכספים, והכל במינימום מאמץ.
המערכת הטכנולוגית המתקדמת של אינטרגמל מאפשרת לכל אחד להצטרף לקופת גמל לתגמולים ולחיסכון, לקופת גמל להשקעה, לקרן השתלמות ולקופת גמל חיסכון לכל ילד באמצעות האינטרנט. בנוסף, לקוחות אינטרגמל יכולים לבצע באופן עצמאי פעולות בחשבונם כמו העברת כספים מקופות אחרות, בחירת מסלולי השקעה ושינוי הרכב בין המסלולים, קבלת מידע ומשיכת כספי החיסכון, בצורה קלה ופשוטה מכל מקום ובכל זמן.
חוסכים בקופות גמל יכולים לעבור בין מסלולי השקעה בקלות וללא תשלום עמלה. על פי חוק קופות הגמל מחויבות להעביר כספים בין מסלולי השקעה בקופת גמל בתוך שלושה ימי עסקים. באינטרגמל המעבר מבוצע באופן דיגיטלי כך שתוכלו לבצע זאת מכל מחשב, 24/7. לחצו כאן למעבר בין מסלולי השקעה >>
אם אתם חוסכים בקופת גמל, קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות של חברה אחרת, אתם יכולים להעביר את כספי החיסכון שצברתם לאינטרגמל תגמולים ולאינטרגמל השתלמות, והכל דרך האינטרנט, בקלות ובמהירות, ללא תשלום.
אין כל עמלה על העברת כספים מקופת גמל המנוהלת על ידי חברה אחת לקופת גמל המנוהלת על ידי חברה אחרת.
אינטרגמל מציעה דמי ניהול מקסימליים של 0.9% מהצבירה ללא דמי ניהול מההפקדות.עלות ניהול קופות גמל כוללת שני מרכיבים – דמי ניהול מהצבירה, הנגבים מדי חודש בשיעור מסוים מתוך הסכום שצבר החוסך, וכן דמי ניהול בשיעור מסוים מתוך ההפקדה. החוק קובע תקרת דמי ניהול של 1.05% על הצבירה ו-4% מההפקדות בקופת גמל, או 2% מהצבירה בקרן השתלמות. אינטרגמל אינה גובה דמי ניהול מההפקדות.
החוק קובע כי כל אדם רשאי להצטרף ולחסוך בכל קופת גמל, וזכות הבחירה ניתנה באופן בלעדי לעובדים. מעסיק המפר הוראה זו צפוי למאסר של עד שנה וקנס של 1.8 מיליון שקלים. שכירים המצטרפים לאינטרגמל יקבלו בסופו של התהליך במערכת הדיגיטלית (אם ביקשו שיבוצעו הפקדות לחשבון) מכתב למעסיק, המנחה אותו כיצד לבצע הפקדות לזכות העובד באינטרגמל. על פי ההסדר החוקי, המעסיק נדרש לבצע את בחירת העובד.
לקוחות אינטרגמל יכולים לעדכן פרטים אישיים ולבצע פעולות באמצעות כניסה לחשבון האישי.